Kiedy wymieniać opony?

Istnieje gotowa odpowiedź na to pytanie i brzmi ona następująco: „Opony należy zmienić na zimowe, kiedy temperatura powietrza w ciągu dnia spada poniżej 7 stopni Celsjusza.” Analogicznie w przypadku letnich – gdy temperatura dobowa przekroczy 7 stopni Celsjusza. Niestety wielu żyje w przekonaniu, że nie ma sensu wymieniać opon przed pojawieniem się śniegu. Wtedy jednak jest już za późno, przez co stwarzamy olbrzymie niebezpieczeństwo na drogach. Warto myśleć o wymianie opon już wcześniej, zwłaszcza gdy jeździmy do pracy czy zawozimy dzieci do szkoły w godzinach porannych.

Najlepszy okres na wymianę opon z letnich na zimowe to połowa października, natomiast z zimowych na letnie to kwiecień. Umawiając się na wizytę w zakładzie wulkanizacyjnym w tych terminach unikniemy kolejek.

Jazda cały rok na jednym komplecie opon

Czy jazda na oponach zimowych przy temperaturze +15 stopni skraca ich żywotność? Tak, ale różnica jest minimalna, zwłaszcza że na przełomie października i listopada pogoda często się zmienia, a temperatura waha. Nie zaleca się jednak jeździć cały rok na jednym komplecie opon. Po pierwsze niszczymy nasze opony, po drugie korzystanie z nieodpowiedniego rodzaju ogumienia jest niebezpieczne. Po trzecie należy pamiętać, że przy każdej wymianie opon, koła są na nowo wyważane oraz uzupełniane jest ciśnienie. Poprawia to komfort jazdy, bezpieczeństwo oraz prowadzenie samochodu.

Podczas każdej wizyty w naszym zakładzie nasi pracownicy ocenią stan ogumienia czy jeszcze nadaje się do użycia.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem oraz skorzystania z naszych usług wulkanizacyjnych. Więcej szczegółów w ofercie.


Oferta wulkanizacyjna

Cennik wulkanizacji