Czy warto kupić opony bieżnikowane?

W dzisiejszych czasach, każdy dobry kapitalista stara się sprzedać swój towar. Problem jest też taki, że często są to podróbki oryginalnych rzeczy. Produkty te nie zawsze jednak są odpowiednio wysokiej jakości.

A co z oponami? Na rynku można znaleźć tak zwane opony bieżnikowane. Dostępne w sprzedaży są zarówno letnie jak i zimowe.
wygląd opony bieżnikowane

Takie opony mają nałożony nowy bieżnik na starą oponę. I te dwa ostatnie słowa mają kluczowe znaczenie. Starą = używaną. Nie znamy jej przeszłości. To jest taka sama sytuacja jak z używanym samochodem. Nie wiemy czy kierowca dbał o auto, nie wiemy czy regularnie zmieniał olej, jeździł na przeglądy i tak dalej. Nie wiemy czy poprzedni właściciel opony sprawdzał ciśnienie odpowiednio często.

Proszę czytelniku zadaj sobie jedno podstawowe pytanie: Jak często sprawdzasz ciśnienie w oponach? W tej sytuacji najczęściej nasuwa się odpowiedź: „No jak mi ściąga auto na lewo albo na prawo” albo „widać było duży ubytek, to sprawdziłem”. Przez takie traktowanie opony nie znamy jej stanu faktycznego. Profesjonalne firmy bieżnikujące opony nie są w stanie wykryć wszystkich problemów, szczególnie jeżeli były to niedrogie opony.

Drugi problem jaki pojawia się przy oponach bieżnikowanych to jakość samego bieżnika. Owszem, producenci pokazują, że bieżnik jest identyczny, jak najlepszych zimowych (na przykład Michelin), ale skład gumy, nie jest już identyczny, więc opony bieżnikowane nigdy nie będą oferować takiej samej kontroli i działania na drodze, jakie oferują firmowe oryginalne opony.

Opony bieżnikowane oczywiście są tańsze, ale czy nie lepiej wcześniej zaoszczędzić i jeździć bezpieczniej i pewniej? Opon nie kupujemy co rok, a co jest też udowodnione, bieżnikowane częściej strzelają, szybciej się zużywają i auto (jeżeli opona jest bardzo słabo wykonana) więcej pali.

Podsumowując pamiętajmy o jednej najważniejszej rzeczy. Nasze opony to 4 punkty, które jako jedyne mają kontakt z nawierzchnią podczas jazdy. To od tych 4 punktów zależy najwięcej. I ABS, ESP, ASR i tysiąc innych systemów nie uratuje nas w kryzysowej sytuacji.


Jako firma Gum-Tech zajmujemy się sprzedażą wyłącznie oryginalnych opon nowych oraz używanych renomowanych marek.
Poznaj naszą ofertę